İşletmeniz için En Doğru Chiller Soğutma Çözümleri ile En İyi Fiyat Garantisi Güçkar Soğutmada
İşletmeniz için En Doğru Chiller Soğutma Çözümleri ile En İyi Fiyat Garantisi Güçkar Soğutmada

Endüstriyel Chiller Soğutma Sistemleri

Güçkar Soğutma; Endüstriyel Chiller Soğutma Sistemleri Hermetik veya scroll kompresörlü hava soğutma kondenserli chiller makinalarıdır.

Kompresörler; endüstriyel soğutma yapan gazlı soğutucu grupların (chiller) ve iklimlendirme sistemlerinin kalbi olarak nitelendirilmektedir. Kompresörleri genel olarak pozitif sıkıştırmalı kompresörler ve santrifüj kompresörler olarak sınıflandırma mümkündür. Pozitif sıkıştırmalı kompresörlerin de çeşitli tipleri vardır. Bunlar pistonlu (açı, yarı-hermetik ve hermetik), dönel, helisel (vida) ve scroll tip kompresörlerden oluşur.

Pistonlu kompresörler hareket verilen bir piston vasıtasıyla sıkıştırma yaparlar. Bu tip kompresörler fazlaca güç gerektiren cihazlarda tercih edilmektedir. Dönel tip kompresörler bir piston yerine dönel bir hareketle çalışır, yüksek boşaltma basınçlarında verimsiz olduklarından dolayı küçük güçte çalışan cihazlarda kullanılırlar. Helisel (vida) tip ve santrifüj kompresörler tasarımları ve maliyetleri sebebiyle çok büyük güç gerektiren sistemlerde tercih edilirler. Scroll tip kompresörler Arşimet spirali denen iki spiralden oluşmaktadır ve düşük elektrik tüketimlere rağmen yüksek soğutma verimleri vardır.

Endüstriyel üretim tesisleriniz için az enerji harcayarak maksimum soğutma sağlamak ve en iyi markaları kullanarak ürünlerinizden daha çok verim almak için endüstriyel üretim tesislerinizde Endüstriyel chiller modellerimize ihtiyacınız olacaktır.

Üretimde kullanılan elektrik enerjisi fiyatlarının yüksek olması sebebiyle,soğutucularda kullanılan enerjinin verimli bir şekilde kullanılması önem arz etmektedir. Bu durum kendini cihaz alımlarında küçük enerji sarfiyatlı ve verimi yüksek olanların tercih edilmesi olarak göstermektedir. Bu bilgiler ışığında soğutucu gruplarında kullanılan scroll tip kompresörler yüksek verimlerine karşılı düşük enerji sarfiyatları ile dikkat çekmektedir.

Güçkar Soğutma’yı Sosyal Medyada Takip Edin